Haber

Yemen hükümeti, İsrail güçlerinin Cenin Mülteci Kampı’na düzenlediği baskını kınadı

Yemen hükümeti, İsrail ordusunun işgal altındaki Batı Şeria’daki Cenin Mülteci Kampı’na düzenlediği baskında 9 Filistinlinin öldürülmesini kınadı.

Yemen Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “İsrail işgal güçlerinin, sivillerin ölümüne ve yaralanmasına neden olan Cenin Mülteci Kampı’na düzenlediği baskını kınıyoruz.” kelimeler kullanıldı.

Uluslararası toplumu tekrarlanan bu ihlal ve saldırılara son vermek için müdahale etmeye çağıran açıklamada, Yemen’in Filistin halkıyla dayanışma içinde olduğu ve başkenti Kudüs olan Filistinlilerin kendi devletlerini kurma konusundaki meşru özlemlerini desteklediği vurgulandı. Arap Barış Girişimi uyarınca.

İran destekli Husilerin sözde Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İsrail güçlerinin Cenin Mülteci Kampı’na yönelik düzenlediği operasyon ve Filistinli sivillere yönelik suçlar kınandı.

Tüm uluslararası anlaşma ve anlaşmalara, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’ne, BM İnsan Hakları Konseyi’ne, İslam İşbirliği Teşkilatı’na ve Arap ülkelerine aykırı olan bu ihlal ve kabahatlerin sonuçlarından İsrail’in sorumlu olduğu belirtilen açıklamada, Lig, İsrail’in bu uygulamalarını kınıyor ve Filistinli sivilleri koruyor. sorumluluklarını üstlenmeye davet etti.

İsrail güçlerinin dün sabah Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin Mülteci Kampı’na düzenlediği baskında 9 Filistinli şehit oldu.

haberbattalgazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu