Haber

İSKİ’nin Pendik’teki yıkım kararı tepkilere neden oldu

Pendik’in Kurnaköy Mahallesi’ndeki bazı iş yeri ve depolar, İSKİ’nin su havzasında olduğu gerekçesiyle yıkıldı. Yıkım kararının ardından bölgeye gelen İBB ve İSKİ ekipleriyle kendi deposundaki yapıları yıkmaya başlayan bir vatandaş, yandaki başka bir firmaya ait alanda yıkım yapılmamasına hızla tepki gösterdi. Gerici vatandaş, İSKİ’nin kendi deposundaki yapılar yıkılmasına rağmen yanındaki alana dokunmamasının haksızlık olduğunu belirtti.

İddiaya göre Pendik’in Kurnaköy Mahallesi’nde İSKİ’nin su havzasında olduğu gerekçesiyle bölgedeki bazı iş yeri ve depoların yıkılmasına karar verildi. İBB ekipleri, o bölgede bulunan bir organizasyon firmasının deposunu yıkmak için bu sabah depo önüne geldi. Organizasyon firmasının sahibi Abdurrahman Korkmaz, kendi deposu yıkılacak olsa da yandaki başka bir firmanın yapılarının şimdilik yıkılmayacağını kısa sürede öğrendi. Tezlere göre İBB yetkilileri, Korkmaz’a kendi deposunun yıkılacağını, yandaki depoyla ilgili türev sürecinin devam ettiği için şimdilik yıkılmayacağını söyledi. Abdurrahman Korkmaz, kendi deposu yıkılacak olmasına rağmen yandaki deponun yıkılmamasının haksızlık ve haksızlık olduğunu belirterek duruma tepki gösterdi.

Korkmaz, yıkım kararına istinaden depodaki malzeme ve yapıları kendileri sökmeye başladıklarını ifade etti. ve biz onu yıktık. Yanımızda demir konstrüksiyondan yapılmış yerler yıkılmıyor ama çadırlarımızı kurduğumuz yerler yıkılıyor. Biz de şu an yıkıyoruz malzemelerimiz açıkta kalacak ama elimizden bir şey gelmiyor. ‘Kurban bayramında yapıldı, içinde bir kulübe vardı’ diyorlar. kulübeyi geçmişte koymuşlardı.’ Kapıyı açtılar, o kulübeyi yıktılar. Hukuki süreçle ilgili belgeniz var mı diye sorduğumda bana belge veremediler. En büyük şikayetimiz, adaletin bir kişiye iki kişiye değil, herkese olması gerektiğidir. Devletimizin kanunu varsa seve seve çiğneriz” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu