Haber

Afşin’de 6 bin kalıcı konut yapılacak

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih İnanç, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden ilk etapta etkilenen ilçede 784 kalıcı konutun yapılacağını, toplamda ise sayının 6 bin olacağını bildirdi.

Güven, yaptığı yazılı açıklamada, kalıcı konutlar için hazırlıklarının sürdüğünü bildirdi.

İtimat, bu kapsamda kırsal mahallelerle birlikte Afşin’de yapılacak konut sayısının 6 bin olduğunu söyledi.

“Afşin’i hızla yeniden inşa etmemiz gerekiyor. Ağır hasar gören binaların tamamına yeni konutlar yapılacak. İlk etapta TOKİ tarafından yapılacak olan 501 kalıcı konutumuzun yapım çalışmalarına iki gün önce başlandı, bugün itibariyle, 1283 konut daha eklendi ve ilk etapta yapılacak konut sayısı 1784 oldu. Konutlaşmanın hızlanmasında belediyenin rekreasyon alanlarının kullanıma hazır olması ve TOKİ’ye devretmemiz de etkili oldu. evlerin inşaatı.”

Kalıcı konut üretimi için TOKİ’ye yeni alan tahsis edildiğini, ikinci etapta 2 bin kalıcı konutun yapılması için etüt ve yapım çalışmalarının başladığını belirten Güven, “Tek katlı planlar hazırlandı. konutlarımız kırsal mahallelerimizde yapılacak.Hafif çelik ve 3+1 şeklinde düşünülüyor.Yer belirlendikten sonra kırsal mahallelerimizde hızla çalışmalarımız başlayacak. Bir yandan Afşin’in yeniden imarı için çalışıyoruz, bir yandan da geleceğe yönelik projelerimiz devam ediyor. Bir daha böyle bir felaketin yaşanmamasını temenni ediyorum.” değerlendirmesini yaptı.

habervezirkopru.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu