Haber

Van’da okul kütüphanelerine yeni kitaplar dağıtıldı

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Balcı, “Kitap Van Projesi” kapsamında okul kütüphanelerine kitap dağıtım programına katıldı.

Valiliğin sosyal medya hesabından verilen bilgiye göre Balcı, Van’da hedeflerinin 2 milyon kitap olduğunu ve Van’ı okuma oranı bakımından Türkiye’de birinci sıraya koymayı hedeflediklerini belirtti.

Balcı, kitap okumanın insanın hayal gücünü geliştirdiğini söyledi.

“Çocuklarımızı Türkiye’nin ve dünyanın en önemli insanları, yazarları ve çizerleriyle buluşturmak büyük bir şey. Çocuklarımızı seviyoruz. Onları güzel kitaplarla buluşturmak istiyoruz. Onların hayallerine katkıda bulunmak istiyoruz. Kitap okuyarak. , çocuklarımızın akademik başarısı da artacak. 1 milyon kitap aldık, 1 milyon daha alacağız. Eğitim bizim bir numaralı işimiz. Van’da eğitim alanında güzel şeyler yapıyoruz. Okul kütüphanelerini yeniliyor ve zenginleştiriyoruz. 13 ilçede bebek-çocuk kütüphaneleri kuruyoruz.”

Şehre yeni bir halk kütüphanesi kazandıracaklarını anlatan Balcı, “Devletin asıl sahibi olan milletin kaynaklarını milletin çocukları, evlatları ve evlatları için sarfetmek görevimizdir. Bundan çok memnunuz. Harcamaya devam edeceğiz.” dedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu