Haber

Urla’da ‘Enginar Günleri’ne Hazırlık

İZMİR (İGFA) –Uluslararası Urla Enginar Festivali bu yıl 28-29-30 Nisan 2023 tarihlerinde “Urla Enginar Günleri” adıyla gerçekleştirilecektir.

Urla Cumhuriyet Meydanı’na kurulacak stantlar Enginar Üreticilerine ücretsiz verilecek.

Yarımadanın simge eserlerinden biri olan enginarın tanıtımı amacıyla düzenlenen Uluslararası Urla Enginar Festivali, ülkemizi derinden etkileyen deprem felaketleri nedeniyle bu yıl “Urla Enginar Günleri” olarak düzenlenecek.

Urla’nın ünlü şefleri, Tarihi Malgaca Çarşısı’nda oluşturulacak mutfaklarda enginardan çeşitli lezzetler yaratacak. Urla’ya gidenler birbirinden farklı lezzetlere sahip enginar yemeklerinin yapımını öğrenecek ve tatma fırsatı bulacak. İlçenin üretici ve hanımları, Urla Cumhuriyet Meydanı’nda kurulacak tezgahlarda el emeği ürünlerini ve yemeklerini pazarlama fırsatı bulacak. Enginar sinevizyon gösterimleri ile anlatılacak ve enginar temalı söyleşiler vatandaşlarla buluşacak.

Bu yıl 9.’sunun düzenlenmesi planlanan Uluslararası Urla Enginar Festivali hakkında bilgi veren Belediye Lider – Kaymakam Murtaza Dayanç, Urla Belediyesi olarak tarımsal üretimi her zaman desteklediklerini ve çiftçinin yanında olduklarını, çiftçilerin yanında stantlar kurulacağını söyledi. Enginar üreticilerinin ürünlerini en güzel şekilde pazarlayabilmeleri için Belediyemizce 28-29-30 Nisan 2023 tarihlerinde Urla Cumhuriyet Meydanı’nda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu