Haber

“Türkiye Kayak Şampiyonası Alp Yarışları” Erzurum’da başladı

Erzurum’da Gençlik ve SporSağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen “2023 ANALİG Osman Bayrakdar Sezonu Kayak Türkiye Şampiyonası Alp Yarışları” başladı.

Palandöken Kayak Merkezi’ndeki organizasyon, 6 Şubat’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerde hayatını kaybeden 77 bakanlık personeli ve Hatay ANALIG’tan sorumlu şube müdürü Osman Bayrakdar adına düzenlendi. Antakya’da hayatını kaybeden Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü.

İki gün süren yarışların ilk gününde 26 ilden 14-16 yaş arası 220’nin üzerinde sporcu alp disiplininde mücadele etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Anadolu Yıldızlar Ligi Şube Müdürü Veli Serkan Kömür, organizasyonun diğer ayağını Bolu’da tutacaklarını söyledi.

“Yarışmaların ilk günü çok iyi geçti.” diyen Kömür şu ifadeleri kullandı:

“Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı unutmadığımızı göstermek için bir anma etkinliği yapacağız. Bakanlığımız ve diğer tüm kurumlarımız bu depremde birçok görev üstlendi. Bazen arama kurtarma ekibi oldular, bazen yemek yaptılar Bu noktada ülkemiz adına birlik ve beraberlik adına önemli bir durum oldu. Biz de bunu yaşatmak adına sezonumuza Osman Bayrakdar adını verdik.”

Depremde hayatını kaybedenler anısına düzenlenecek kortej yürüyüşü ile devam edecek organizasyon, yarın ikinci gün yarışları ve madalya töreni ile sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu