Ekonomi

TPAO Gabar Dağı’nda Günlük 25 Bin Varil Petrol Üretimine Ulaştı

Türkiye Petrolleri AO Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Melih Han Alım, Gabar Dağı’ndaki petrol sahasında incelemelerde bulundu. Alım, alanda yaptığı açıklamada, günlük 25 bin varil petrol üretimine ulaşıldığını, hedeflerinin yıl sonuna kadar 35 bin varil petrol üretimi olduğunu söyledi.

Melih Han Bilgin tarafından yapılan incelemenin ardından TPAO sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, Gabar bölgesinde günlük 25 bin varil petrol üretimine ulaşıldığı belirtilerek, “Tüm ekibimizle gece gündüz dağ dağ görev başındayız. Ay yıldızlı bayrağımız, enerji bağımsız Türkiye hedefimize doğru.”

TPAO’nun sondaj sahası açılışı ve petrol üretim faaliyetlerinin yayınlandığı videoda konuşan TPAO Genel Müdürü Melih Han Alım, “Bugünün prestijine sahip Gabar projesinde üretilen yaklaşık 25 bin varil ham petrol, gördüğünüz tanklarda depolanıyor ve her gün tankerlerle işlenmek üzere rafinerilere taşınıyor.” Böylece ülke ekonomimiz ve kurumumuz için büyük değer üretilmeye devam ediliyor. Yıl sonuna kadar sadece Gabar projesinden günlük üretimimizi 35 bin varile çıkarmayı hedefliyoruz. 2024 sonu hedefimiz sadece Gabar projesinde günde 100 bin varil üretim yapmak. Bu hedefe ulaşmak için elimizden geleni yapıyoruz. Tüm kadromuzla gece gündüz çalışıyoruz” dedi. – ŞIRNAK

haberefeler.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu