Teknoloji

Starfield Oyunundan Bir Rekor Daha: Skyrim’i Geçti!

 
Bethesda’nın oyunculara sunduğu açık dünya aksiyon rol yapma oyunu Starfield, Steam’de Skyrim’den daha fazla eş zamanlı oyuncu çekmeyi başardı. SteamDB’ye göre oyun Pazar günü 330.723 eşzamanlı oyuncuya (aynı anda oynayan kişiler) ulaşarak zirveye ulaştı.
 
Starfield Skyrim’i geçti
 
 
 
Starfield, 330 binden fazla eşzamanlı oyuncu sayısıyla, yaklaşık 12 yıl önce 287.411 eşzamanlı oyuncu sayısına ulaşan Skyrim’i geride bıraktı. Dolayısıyla yeni oyunun bu bağlamda zirveye ulaştığını söyleyebiliriz. Öte yandan bu rakam, oyunun Steam’deki satışlarına son derece güçlü bir başlangıç ​​yaptığını da gösteriyor. Ancak bu yeni en yüksek eş zamanlı oyuncu sayısı, şimdiye kadar bir Bethesda oyununda elde edilen en yüksek sayı değil.
 
Starfield her ne kadar 330 bin eş zamanlı oyuncu sayısına ulaşmış olsa da Bethesda oyunları arasında zirveyi temsil etmiyor. Rekor, sekiz yıl önce çıkan ve yüksek oyuncu sayısıyla öne çıkan Fallout 4 tarafından kırılmıştı. Fallout 4’ün bu kapsamda 472.962 eş zamanlı oyuncuya ulaştığı aktarılıyor.
 
Son olarak Starfield’ın Xbox Game Pass hizmetinde de mevcut olduğunu ancak Fallout 4’ün yayınlandığı gün rastgele bir abonelik hizmetinde olmadığını belirtelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu