Haber

Son Dakika: Meral Akşener’den sürpriz başörtülü çıkış!

FLAŞ HABER:İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin kümelenme toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Meral Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bu arkadaşların gözünde siyaset pastadan, başörtüsü de dilimden başka bir şey değil. Sıkıntı temelinde kapanmış bir yaradır. Evrensel olarak bireyin inancı doğrultusunda özgürce yaşama hakkıdır.

Mevcut mevzuat da bunun için yeterlidir. Yasal veya anayasal düzenlemeye gerek yoktur.

Mesela 2017’de yine anayasa reformu yaptınız. 150 yıllık birikimi bir kalemle silip rejim değiştirdiniz. Peki o gün neredeydin? Neden bu değişikliği yapmadın? Yazacaktınız ama karakter sınırına mı takıldınız?

ANAYASA ÇALIŞMALARI

Şimdi, her zamanki gibi, eksik metni aldılar. Tekrar ediyorum, kafanız gol atma motivasyonuyla yarım yamalak bir iş buldu. İşte buradasın, meydan okuma
Bu bahis yine masadaysa, anayasamız var demektir.

ERDOĞAN’I ARAYIN

Sayın Erdoğan, size bizzat hitap etmek istiyorum. Bu konudaki tüm tartışmaları kapatalım, bu sorunu ülke gündeminden sonsuza dek çıkaralım.
Bütün milleti kapsayacak bir düzenleme yapalım.

Gündemim var değiştiremem diyorsan, siyasi çıkar peşindeysen, bu pastayı kimseye yedirmem demiyorsan, gerçekten sağduyu arıyorsan hadi gel ben Buradayım, uygun taraf olarak varız. Özgürlük alanını genişleten bir önerimiz var. Arkadaşlarımız çalıştı, biz hazırız.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ’A DESTEK

Dün ‘muhtar bile olamazsın’ diyenlerin karşısındaydık, bugün yine Ekrem kardeşimin yanındayız, Ankara’yı çıkar çukuruna çevirenlerin karşısındaydık, bugün de Mansur’un liderinin yanındayız. sadece 4 yılda başkente barış getirdi.

KAYNAK: HABER7

haber-saricam.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu