Haber

Seçim yasakları başladı! İşte tüm detaylar

Türkiye yarın sabah Cumhurbaşkanlığı seçimi için bir kez daha sandık başına gidecek. İkinci tip seçimlerde katılımın bir öncekine göre daha yüksek olması beklenirken, uygulanan birinci tip ilaç oy yasaklar yeniden geçerli olacak. Oylama saat 08:00’de başlayacak ve 17:00’de sona erecektir.

PROPAGANDA YASAĞI BAŞLADI

Saat 18.00 itibari ile propaganda yasağı başladı. 24 saat süreyle devam edecek olan yasak, sandıklar kapanana kadar propagandayı da içeriyor. haberler ve yayınlanmayacaktır. 18.00 ile 21.00 saatleri arasında yüksek. Oy Yönetim Kurulu’nun seçime ilişkin haber ve tebliğleri yayımlanabilir. 21:00’den sonra tüm yayınlar ücretsiz olacak, YSK bu saati daha erkene alabilecek.

ALKOLLÜ İÇECEK SATIŞI YASAKLANACAK

28 Mayıs 06:00-00:00 saatleri arasında alkollü içecek satışı yapılmayacaktır. Seçim günü kahvehane, kahvehane ve internet kafe gibi halka açık tüm eğlence yerleri kapalı kalacaktır. Eğlence yeri olan restoranlarda sadece yemek servisi yapılabilir.

18 YAŞINDAN SONRA DÜĞÜNLER ÜCRETSİZDİR

Düğünler saat 18:00’den sonra ücretsiz olacaktır. Yerleşim yerlerinde asayiş ve asayişi sağlamakla görevli olanlar dışında kimse silah taşıyamayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu