Haber

Samandağ’da Depremzedeler İçin Sahra Okulunda 23 Nisan Kutlaması

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, HATAY’ın Samandağ ilçesinde depremzede öğrenciler için kurulan sahra okulunda kutlandı. Fenerbahçe Gönüllüleri Derneği tarafından düzenlenen programa depremzedelerin yanı sıra Hatayspor Teknik Müdürü Volkan Demirel de katıldı.

Fenerbahçe Gönüllüleri Derneği tarafından Kahramanmaraş’ta depremlerin vurduğu Samandağ ilçesinde kurulan Karaçay Sahra Okulu’nda 23 Nisan programı düzenlendi. Programa; Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Fenerbahçe Gönüllüleri Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Emrah Tüney, Direktör Murat Şeker, Hatayspor Teknik Müdürü Volkan Demirel, Organizasyon Komitesi Başkanı Miraç Çam, okul müdürü Öner Bakımcı, dernek üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Volkan Demirel, çocuklara seslenerek, “Bu toplum, geleceğe umutla bakan bir topluluktur. Bakıyorum; Galatasaray’dan, Fenerbahçe’den, Beşiktaş’tan, Trabzonspor’dan, Hatayspor’dan insanlar burada. Hepimiz biriz. Hepimiz biriz. Bu bayrağın altında bireyleriz. Birbirinizi kırmadan, üzmeden, büyüdüğünüzde bu şekilde yan yana maçlara giderek bu ülkeyi barışçıl bir topluma kavuşturun. Senden tek isteğim bu. Hepinize en iyisini diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler şiirler okudu. Ayrıca şehir dışından çocukların depremzedelere gönderdikleri mektuplar okundu ve çizdikleri fotoğraflar hediye edildi. Program, İzmir ve Gençlik Marşlarının söylenmesi ve öğrencilere hamburger ikram edilmesiyle sona erdi.

haberkarakoyunlu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu