Ekonomi

Operasyonları iyileştirmek için New York Community Bank’tan randevu

Bankadan yapılan açıklamada, DiNello’nun daha önce icrada görevli olmayan başkan olarak görev yaptığı hatırlatılarak, yönetim kurulundaki görevine devam etmenin yanı sıra, Yeni Banka’nın tüm yönlerini geliştirmek için üst düzey yönetim grubuyla birlikte çalışacağı vurgulandı. York Community Bank’ın operasyonları.

Bankanın bu hamlesinin Moody’s’in dün uzun vadeli kredi notunu düşürmesinin ardından gelmesi dikkat çekiyor.

Daha sonraki not düşüşleri için izleniyor

Moody’s, New York Community Bank’ın uzun vadeli kredi notunu “Ba3″ten “Ba2″ye düşürdü ve daha sonraki not indirimleri için tetikte tuttu.

Kredi derecelendirme kuruluşundan yapılan açıklamada, not indiriminin Banka’nın karşılaştığı çok taraflı finansal, risk yönetimi ve yönetişim zorluklarını yansıttığı belirtildi.

Açıklamada bankanın finansal strateji açısından sermayesini artırmaya çalıştığı kaydedildi ancak New York Community Bank’ın önemli bir yoğunlaşmanın olduğu ticari gayrimenkulde beklenmedik bir zarara uğradığı belirtildi.

Açıklamada, bankanın not indirimi için tetikte tutulduğu göz önüne alındığında önümüzdeki 12-18 ayda not artırımının mümkün görünmediği belirtilirken, New York Community Bank’ın notunun ise 12-18 ay içinde artırılabileceği bildirildi. Mevduat sahiplerinin güveninin likit kaynakları zorlayacak şekilde kaybedilmesi durumunda notu daha da düşürüldü.

Moody’s açıklamasında, Banka’nın sermayesinin mevcut seviyelerden daha fazla zayıflaması, likidite veya karlılığın zayıflaması ve kredi performansının beklentilere göre önemli ölçüde kötüleşmesi durumunda not indirimi yapılabileceği vurgulandı.

Banka temettüyü kesti

Geçtiğimiz hafta ABD’nin bölgesel bankalarından New York Community Bank, 2023 dördüncü çeyreğine ilişkin bilançosunu açıklamış ve kar beklentilerinin aksine zarar açıklamıştı.

Bankadan yapılan açıklamada, geçen yılın son çeyreğinde 886 milyon dolar gelir elde edildiği ve 252 milyon dolar zarar yapıldığı, temettüde kesinti yapıldığı ve hissedarlara üç ayda bir yapılan ödemenin yüzde 5’e indirildiği belirtildi. sent.

Bankanın hisselerindeki kayıp, bilançosunu yayınladığından bu yana yüzde 60’ı aştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu