Ekonomi

Muğla-Denizli karayolunda çalışmalar devam ediyor

Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında Muğla’nın karayolu altyapısının geliştirilmesinde son durum değerlendirildi.

Muğla ve Denizli illerini birbirine bağlayan karayolu eş zamanlı olarak Bodrum, Marmaris ve Fethiye gibi turizm destinasyonlarına özellikle yaz aylarında artan trafik ile ulaşım sağlayarak tüm yolu bitümlü sıcak karışım haline getirerek kuzey-güney aksının bütünlüğünü sağlamaktadır. , trafikte can ve mal bütünlüğünün sağlanması, trafikte sürüş konforu ve sürüş konforu. Yakıt ekonomisi sağlaması açısından değerli olduğu belirtildi.

Muğla Valisi Orhan Tavlı, 74 kilometre uzunluğundaki Muğla-Kale karayolunda yapılacak tesviye, mühendislik işleri, köprü, üst yapı işleri ile tüm yolun bitümlü sıcak karışım haline getirilmesi çalışmalarının yaklaşık 2 milyar 335 dolara mal olacağını bildirdi. milyon lira. Ekiplerimiz çalışmalarını en kısa sürede tamamlamak için çalışıyor” dedi.

Vali Orhan Tavlı, Muğla-Denizli Kale yol çalışmasıyla ilgili olarak, yolun başlangıcı olan Kötekli kavşağına farklı kotta kavşak yapılarak trafik yükünün hafifletileceğini belirterek, “Karayollarımızı daha yüksek seviyeye çıkarıyoruz. Muğla’mıza yakışır konforlu ulaşım sağlayacak standartlarda.” – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu