Haber

Malatya’da ağır hasarlı 6 katlı bina kendi kendine çöktü! Ekipler arama kurtarma çalışması başlattı

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde en çok hasar gören illerden biri olan Malatya’da, ağır hasarlı olduğu belirlenen Mustafapaşa Mahallesi’ndeki 6 katlı apartman bir anda çöktü.

EKİPLER ARAMA KURTARMAYA BAŞLADI

Binanın çöktüğünü gören vatandaşlar durumu 112 ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen yetkililer bölgede güvenlik önlemi alırken, AFAD ekipleri enkaz altında arama kurtarma çalışması başlattı. Enkazda kalan olup olmadığı kontrol ediliyor.

VALİ ŞAHİN: BİNA ağır hasar gördüğü için boşaltıldı

Konuyla ilgili açıklama yapan Malatya Valisi Hulusi Şahin, içinde kimsenin bulunmadığına dair bilgilerin bulunduğunu söyledi. Tedbir amaçlı arama çalışmalarının devam ettiğini belirten Şahin, “Ağır hasar olduğu ve içinde kimsenin bulunmadığı için binanın boşaltıldığı bilgisine sahibiz. Kendi kendine çöktü. Zaten 400 civarında aramayı koruyorduk. ve bu durumlar için kurtarma ekipleri.Şu anda ekiplerimiz bunun üzerinde çalışıyor.” söz konusu.

“HASARLI BİNALARA GİRMEYİN”

Vatandaşların ağır hasarlı binalara girmemesini isteyen Vali Şahin, “Ağır hasarlı binalara hiçbir nedenle girmeyin. Bu konu bir sonraki duyuruya kadar valilik tarafından açıklandı. Bu olay bu kararın ne kadar doğru olduğunu gösterdi. ” sözlerini kullandı.

babadaghaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu