Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam ve Spor Merkezi İçin Erişilebilirlik Belgesi Aldı

Çeşitli temaslarda bulunmak ve incelemelerde bulunmak üzere Malatya’ya gelen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Sevim Sayım Madak, beraberindeki heyet ile Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret etti.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak amacıyla hizmete açılan Manisiz yaşam ve yaşam. Spor Merkez engellilere yönelik faaliyetlerine devam ediyor. Malatya’da birçok ziyarette bulunan Bakan Yardımcısı Sevim Sayım Madak, Büyükşehir Belediyesi’nin Down Sendromlu çocuklara hizmet verdiği Gülen Yüzler Cafe’yi de ziyaret etti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Sevim Sayım Madak, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin engelliler için keyifli ve başarılı hizmetler sunduğunu belirtti.

Yüzme, masa tenisi, atletizm, eğitici oyunlar, fizyoterapi ve fitness branşlarında 804 engelli ve 178 yaşlıya uzman eğitmenler eşliğinde hizmet veren Manisiz Yaşam Boyu ve Spor Merkezi; Gülen Yüzler Kafe (Down Café) ve Kernek Engelliler Merkezi’nden sonra Erişilebilirlik Belgesi alan üçüncü nokta oldu.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Manisiz Ömür ve Spor Merkezi Erişilebilirlik Belgesi, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Sevim Sayım Madak tarafından Önder Gürkan’a teslim edildi.

Belgenin tesliminde kısa bir konuşma yapan Önder Gürkan, “Engelli kardeşlerimizin daha sağlıklı ortamlarda kendilerini ifade edebilecekleri alanlar oluşturuyoruz. Engelli kardeşlerimizin daha sağlıklı ortamlarda yaşaması için çalışmalarımız devam edecek. Ayrıca Erişilebilirlik Belgesi ve Bayrağımızı bize takdim eden Bakan Yardımcımıza da teşekkür ediyorum’ dedi. – MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu