Sağlık

Kilo Vermenin Sırrı Kulaklarınızda Gizli! Uzmanlar, Kilo Vermek İçin Eşi Görülmemiş Bir Tekniği Keşfediyor

Kilo vermeye çalışmayanları toplayalım: Test uzun süredir kulaklarınızda saklı! Uzmanlar kulakta akupunktur noktaları ile kilo vermenin mümkün olduğunu açıkladı. Haberin detayları aşağıda… ?

Kaynak:https://nypost.com/2023/05/17/secret-…

Japon araştırmacılar, dış kulağa uygulanan akupunkturun kilo kaybına neden olduğunu, iştahı azalttığını ve vücut kitle indeksini düşürdüğünü keşfettiler.

Ancak çalışmada bahsedilen akupunktur tekniğinde iğneye gerek yoktur: Bunun yerine medikal bant ile yapıştırılacak küçük metal toplar yeterlidir.

Tokyo’da bir klinikte çalışan Dr. Takahiro Fujimoto, “Bu metal toplar sinirlere ve iştahı düzenleyen organlara bağlı altı noktaya bağlanacak” dedi.

Bu tür akupunktur, ciddi bir bilgi veya beceri gerektirmez. Bu teknik Japonya’da 30 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır.

Çalışma, İrlanda’nın Dublin kentinde düzenlenen 2023 Avrupa Obezite Kongresi’nde tanıtıldı.

81 obez ve fazla kilolu erkek üç ay boyunca gözlemlendi. Her iki kulağına akupunktur topları yerleştirilen katılımcılardan bir yemek günlüğü tutmaları ve yemeyi azaltmaları istendi.

Üç ay sonra katılımcıların bel bölgesinden ortalama 4 inçlik bir kayıp yaşadıkları ve vücut yağlarının yüzde 4 oranında azaldığı gözlemlendi.

Ayrıca katılımcıların vücut kitle indekslerinin ortalama 3 puan azaldığı gözlemlendi.

Denetim yapılmadı: Ayrıca araştırmacılar, sınırlı sayıda katılımcı ile bir süre sınırlaması olduğunun altını çizdiler.

Fujimoto, “Bulgularımız, egzersiz ve diyetle birlikte kulak akupunkturunun kilo kaybına katkıda bulunduğunu gösteriyor” dedi.

Akupunkturun istek ve iştahı önlemesi, sindirimi iyileştirmesi ve metabolizmayı hızlandırması beklenir.

Bu akupunktur tekniğinin tam olarak nasıl çalıştığı bilinmemekle birlikte tekniğin vücuttaki güç akışını düzenleyerek sağlığa iyi geldiği inancına dayanmaktadır.

Kulak akupunkturu endokrin sistemin dengelenmesine de yardımcı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu