Haber

İran’dan Suriye’ye “Khordad 15” hava savunma sistemi ihracatı

İran devlet televizyonu, 22 Şubat’ta Tahran’a resmi ziyarette bulunan Suriye Savunma Bakanı Ali Mahmud Abbas ve üst düzey askeri heyetinin İran ile savunma alanında iş birliği anlaşmaları imzaladığını duyurdu.

İran, Khordad 15’i ihraç edecek

Suriye’nin ortasında İran ile imzalanan askeri iş birliği kapsamında, İran’ın Suriye havalimanını İsrail saldırılarına karşı korumak amacıyla, “Hordad 15”Suriye’ye hava savunma sistemi ve elektronik harp teçhizatı ihraç edeceği belirtildi.

Suriye havalimanının güçlendirilmesi ve yeniden yapılandırılmasını amaçlayan anlaşmada, Suriye’nin savaş uçakları tarafından kullanılacak hassas güdümlü bombalara ve İsrail saldırılarına karşı savunma kapasitesini artırması gerektiği vurgulandı.

Mahmud Abbas’ın Tahran ziyareti

Suriye Savunma Bakanı Ali Mahmud Abbas ve üst düzey askeri yetkilileri, 22 Şubat’ta Tahran’a resmi bir ziyarette bulundular. İran Savunma Bakanı Mohammad Iste Astiani ile görüşen Suriye Savunma Bakanı Abbas, Suriye hava sahasını güçlendirmek istediklerini ve tüm askeri güçleri kullanacaklarını söyledi. Kapasiteleri iki ülkenin ortasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu