Haber

CHP’li Başarır: Anayasa Mahkemesi ay sonuna kadar ek MTV kararı vermeli

ANKARA (İGFA) –CHP Küme Başkan Yardımcısı Ali Sayılı Başarır, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, yerel seçim sonrası vergiden ekmeğe, iğneden ipliğe zam yağmuru yağacağını öne sürdü.

Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) alınmasını öngören düzenlemenin iptali ve yürütmesinin durdurulması için Anayasa Mahkemesi’ne başvurduklarını belirten Başarır, konunun esastan görüşülmesine karar verildiğini belirterek, vatandaşların bu vergileri 31 Ağustos’a kadar ödemelidir. CHP Küme Başkanvekili Başarır davette bulundu: “Anayasa Mahkemesi 1 Eylül’de karar verirse bu kararlar geri gitmediği için insanlar bu parayı vermiş olacak ve geri alamayacak. Lütfen bu kararı daha önce verin.” 31 Ağustos.”

CHP’li Ali Mahir Başarır ise yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzaladığı bazı atamalara atıfta bulundu.

NEDEN TAMER KARADAĞLI, NEDEN OKAY MIS?

Tamer Karadağlı’nın Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne atanmasına da değinen Başarır, “Tamer Karadağlı’nın Devlet Tiyatroları ile bir ilgisi yok. Evet tiyatrocu ve sanatçı olarak başarısını koyabiliriz ama kendisi bu kurumdan biri değil. Türkiye’nin en önemli film festivali Antalya Film O kadar saygısız ki festivalinde bir sanatçı arkadaşı ödül alınca konuşmasını yarıda kesip mikrofonu eline alıyor.Neden Tamer Karadağlı?” değerlendirmesini yaptı.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nün tamamen özerk olması gerektiğini ve 50 yıldır bir yönetmelik beklediğini belirten Başarır, “Şimdi bu kuruma bu yasayı getirmek yerine Tamer Karadağlı’yı getiriyoruz. Neden? sarayı çok seviyor birden döndü düne kadar gezi’deydi bugün karşıda düne kadar muhalefetti bugün sarayın yanında hayır tiyatroda yapmayın bunu sanatta.” dedi.

Erzurum Valisi Okay Memiş’in AFAD Başkanlığına atanmasını değerlendiren Çağrır, “Erzurum’a miting için gelen Ekrem İmamoğlu saldırıya uğrayınca taş atarken kılını kıpırdatmayan Erzurum Valisi miting başkanı oldu. AFAD.Daha dün deprem olduk eksikleri gördük vali mi atayacağız diyen tabirleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu