Ekonomi

Cardano, ağ performansını iyileştiren güncellemeyle hızla iyileşiyor

Investing.com – kardanHaziran ayında SEC’in radarına giren yüksek piyasa değerine sahip altcoinlerden biri olarak değerli kayıplar aldı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesi’nin Cardano’nun yerel varlığı ADA’yı bir menkul kıymet olarak görme görüşü, ağın geliştirici grubu tarafından sorgulandı. eleştirildi . Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson , kripto piyasalarını olumsuz etkileyen bu baskıyı reddederken, Cardano ağının yoluna devam edeceğini duyurdu. Bu telaffuzun ardından Cardano için ağ performansını ve DeFi ekosistemindeki etkinliğini artıracak değerli bir güncelleme yayınlandı.

Cardano’nun Defi bölümündeki konumunu güçlendirme hedefinin bir parçası olan güncelleme, ağın performansını yumuşatmak amacıyla eşler arası ağ ve Cardano tabanlı alan adı sistemi ile ilgili sorunları çözmeye odaklanıyor.

Staking havuzu operatörlerinin faaliyetlerini daha verimli hale getirmeyi amaçlayan Düğüm 8.1.1. Sonuç olarak, süreçler ve akıllı sözleşmeler daha hızlı işlenecek ve gecikme süreleri temel seviyelere inecektir.

Hafta başında başlatılan güncellemenin ardından ADA fiyatında kayda değer bir hareket görülmedi. Ancak ADA da dün kripto piyasaları için son derece değerli gelişmelerle piyasaya karşı artan talep eşliğinde kayda değer bir sıçrama yaptı.

ADA fiyatı nasıl tepki verdi?

ADA düşüş trendini sürdürürken, dün 0,25 dolardan başlayan alımlarla kısa sürede yüzde 10 değer artışı kaydederek 0,28 dolar bandına kadar yükseldi. Ayrıca ilk 10 kripto para arasında son 24 saatte en çok yükselen kripto para birimi ADA oldu.

Öte yandan Cardano’nun yerel varlığı, SEC’in menkul kıymet olarak kripto para birimi üzerindeki etkisinin ardından %40’ın üzerinde kayıpla 0,38 dolardan 0,22 dolara geriledi. Kısa bir süre yılın baz seviyelerinde kalan ADA, bu noktadan itibaren hızlı alımlarla nihayet 0,25 dolar seviyesinde takviyeler buldu.

Cardano ekibi, ağ gelişimi için değerli güncellemeler yaparak yoluna devam ederken, DeFi şubesindeki pazar payını artırmak için var gücüyle çalışıyor. Ancak Cardano ağı üzerinde yapılan çalışmaların yerel varlık ADA fiyatı üzerinde önemli bir etkisi bulunmuyor. Bazı piyasa yorumcuları, DeFi segmentinde yankılanmaya başlayan Cardano ağının güvenlik ve sağlamlığının değerini vurguluyor. Ağda geliştirilecek merkezi olmayan uygulamaların artması nedeniyle ADA’nın fiyat performansının artabileceği düşünülüyor.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu