Haber

Bosna ile bağlar güçleniyor… Saraybosna’da Türkçe Sınıfı açıldı

KONYA (İGFA) – Gerçekleştirdiği projelerle geçmişte Bosna Hersek ile olan güçlü tarihi bağlarını pekiştiren Selçuklu Belediyesi, bu alandaki faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Yunus Emre Enstitüsü ve Selçuklu Belediyesi işbirliğiyle Saraybosna Donji Vakuf’ta yapımı tamamlanan Türkçe Sınıfının açılışı törenle gerçekleştirildi.

Açılışa Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, Konya Büyükşehir Başkan Yardımcısı Mustafa Uzbaş, Donji Vakfı Belediye Başkanı Huso Susiç, Yunus Emre Enstitüsü Saraybosna Müdürü Mehmet Akif Yaman, Prva Osnovna Skola okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

Konuşmalar öncesi okul öğrencilerinin hazırladığı folklor gösterisi izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Donji Vakıf Belediye Başkanı Huso Susic: “Konya’dan Gelen Misafirlerimizi Burada Ağırlamaktan Mutluluk Duyuyoruz”

Türkiye’de meydana gelen deprem nedeniyle hayatını kaybeden ve yaralanan Türk vatandaşlarının üzüntülerini yaşadıklarını ve ülke olarak bu acıyı paylaştıklarını ifade eden Donji Vakıf Belediye Başkanı Hüso Susiç, “Konya’dan gelen misafirlerimizi ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. . Selçuklu Belediye Başkanımıza sonsuz minnettarız. Sizleri Bosna’nın kalbinde ağırlamak bizim için bir zevkti ve eminim burada kendinizi iyi hissedeceksiniz.”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, Bosna-Hersek ile Türkiye arasındaki bağların sürekli geliştiğini ve yerel yönetimlerin de bu çıkarları geliştirmek için çalıştıklarını belirterek, Bosna-Hersek ve Donji Vakuf’ta bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Bosna ve Hersek ve kadim şehrimiz arasında bir dostluk, kadim bir kardeşlik ve kadim bir geçmiş var.Kendimizi burada hiç yabancı hissetmiyoruz.Buraya geldiğinizde kendi memleketimizde, kendi memleketimizde gibi hissediyoruz.Öncelikle ben Bu duyguları bize hissettirdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bosna-Hersek ile Türkiye arasındaki ilişkiler sürekli gelişiyor ve bu nedenle gelecekte de gelişmeye devam edecek” dedi.

Daha sonra Türkçe dersini ziyaret eden protokol üyeleri de törende plaket takdim etti.

haber-sumbas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu