Haber

A Milli Kadın Voleybol Takımı Avrupa Şampiyonası Ordu’da Kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü kuruluş yıldönümünde adını tarihe altın harflerle yazdıran A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın 2023 CEV Avrupa Şampiyonası, Ordu’da coşkuyla kutlandı.

‘Filenin Sultanları’nın Sırbistan ile 3-2’lik skorla tarihe geçtiği final maçı için Altınordu Tayfun Gürsoy Parkı’na dev ekran kuruldu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, şampiyonluk maçını otoparkta gençlerle birlikte izledi. Nefes kesen maçı heyecanla takip eden Önder Güler, millilerin son puanının ardından gençlerle şampiyonluk coşkusunu kutladı.

Şampiyonluk maçının ardından açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, filelerin sultanlarına Ordu’dan yürekten selamlar gönderdiklerini söyledi. Başkan Güler, “Cumhuriyetimizin 100. yılında elde ettiğimiz bu sonuç bizi mutlu etti. Filenin Sultanlarına Ordu’dan en kalbi selamlarımızı ve alkışlarımızı gönderiyoruz. Çok keyifli bir maç oldu, eşsiz bir sonuç aldık. Sultanlarımız geldi. Hak ettikleri yer.”

Dev ekran kurarak maçın ortak duyguyla izlenmesini istediklerini belirten Başkan Güler, “Maçı gençlerle birlikte kutlamak istedik. Ortak empati ortamı oluşturduk. Sultanların bu zaferi” dedi. Bizim için her anı çok değerli olan bu maçta fileler bizi mutlu etti.” . – ORDU

kizilcahamamhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu